pois

Zakończenie projektu pn.:"Poprawa skuteczności działań ratownictwa medycznego poprzez modernizację i doposażenie SOR oraz remont całodobowego lądowiska w SP ZZOZ w Przasnyszu"

• Dnia 21.03.2012 został złożony wniosek końcowy,

• W dnia 08.05.2012 – 09.05.2012 została przeprowadzona kontrola projektu przez Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia Wydział Instrumentów Wdrażania EFRR i EFS

• Dnia 18.05.2012r SP ZZOZ w Przasnyszu otrzymał Protokół pokontrolny

• Dnia 18.05.2012r SP ZZOZ w Przasnyszu otrzymał Zalecenia kontrolne

• Trwałość projektu rozpoczyna się od dnia 24.01.2014r i trwa przez okres 5 lat

Projekt po zakończeniu wyniósł:   2 148 142,58 zł

w tym

Dofinansowanie z EFRR                    1 744 282,75 zł

Wkład Powiatu Przasnyskiego              300 042,69

Wkład SPZZOZ w Przasnyszu               307 476,58

Informacje źródłowe na temat Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko znajdują się na następujących stronach internetowych: www.csioz.gov.pl  www.pois.gov.pl

pois

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizacje projektu pn.: „Poprawa skuteczności działań ratownictwa medycznego poprzez modernizację i doposażenie SOR oraz remont całodobowego lądowiska w SP ZZOZ w Przasnyszu”.

W ramach projektu wykonano następujące elementy:

1. Modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z zakupem sprzętu na potrzeby SOR

2. Remont lądowiska dla śmigłowców

3. Doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w sprzęt medyczny m.in.:

-Aparaty do znieczulenia,

-Zestaw narzędzi chirurgicznych,

-Łóżka do intensywnej terapii,

-Bronchofiberoskop,

-Laryngoskopy z kompletem łyżek, Laryngoskop z łamaną łyżką,

-Podnośnik mobilny,

-Kardiomonitor,

-Respirator,

-Pompy strzykawkowe,

-Ssaki elektryczne,

-Aparat USG,

-Wózek z noszami do przewożenia chorych na lądowisko, Wózki do przewożenia chorych w pozycji leżącej,

-Defibrylator,

-Aparaty EKG,

-System łączności bezpośredniej

oraz UcyfrownionoRTG.

Informacje źródłowe na temat Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko znajdują się na następujących stronach internetowych: www.csioz.gov.pl www.pois.gov.pl

Sporządzenie: mgr Marta Dębek

pois

Dnia 27.09.2010r. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu podpisał umowę na realizację projektu pn: "Poprawa skuteczności działań ratownictwa poprzez modernizację i doposażenie SOR oraz zapewnienie oraz zapewnienie właściwych warunków do całodobowych lądowań sanitarnego transportu lotniczego w SPZZOZ w Przasnyszu" na łączna kwotę 2 219 188,45 zł. Projekt ten realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet XII Bezpieczeństwa zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia, Działanie 12.1 Rozwój systemu ratownictwa medycznego.

SP ZZOZ w Przasnyszu realizując projekt podpisał umowy z wykonawcami na następujące zadania:

• Prace modernizacyjne na SOR,

• Nadzór inwestorski.

• Prace remontowe lądowiska dla śmigłowców.

Obecnie zostały zakończone prace modernizacyjne na SOR oraz została zakończona procedura przetargowa na zadanie dot. zakupu sprzętu medycznego oraz Ucyfrowienie RTG.

pois

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu realizując projektu pn.: „Poprawa skuteczności działań ratownictwa poprzez modernizację i doposażenie SOR oraz zapewnienie oraz zapewnienie właściwych warunków do całodobowych lądowań sanitarnego transportu lotniczego w SPZZOZ w Przasnyszu” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet XII Działanie 12.1, podpisał umowy z wykonawcami na następujące zadania:

-Prace modernizacyjne na SOR,

-Nadzór inwestorski,

-Prace remontowe lądowiska dla śmigłowców.

Obecnie zostały zakończone prace modernizacyjne na SOR.

Dnia 28.04.2011r. został ogłoszony przetarg na zadanie dot. zakupu sprzętu medycznego oraz Ucyfrowienie RTG, przewidywany termin otwarcia ofert to 09.06.2011r.

Informacje źródłowe na temat Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko znajdują się na następujących stronach internetowych:www.csioz.gov.pl www.pois.gov.pl

pois

Dnia 27.09.2010r Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu podpisał umowę na projekt pn: "Poprawa skuteczności działań ratownictwa poprzez modernizację i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz zapewnienie właściwych warunków do całodobowych lądowań sanitarnego transportu lotniczego w SP ZZOZ w Przasnyszu"

Projekt ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet XII Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia, Działanie 12.1 Rozwój systemu ratownictwa medycznego.

Łączny koszt projektu

2 219 188,45 zł

w tym:

Kwota dofinansowania z EFRR 85%

1 886 310,18 zł

Wkład własny zabezpieczony przez Powiat Przasnyski

325 375,27 zł

Wkład własny SP ZZOZ w Przasnyszu to

7 503,00 zł

Inwestycja ta będzie polegać na modernizacji oraz doposażeniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w specjalistyczny sprzęt medyczny do diagnostyki i terapii wraz z remontem lądowiska.

Realizacja tego projektu przyczyni się do zwiększenia obsługi większej ilości pacjentów wraz z zaoferowaniem im lepszej jakości usług, który spowoduje obniżenie skutków powikłań wypadków i stanu zagrożenia zdrowia.