Logo dotacji z BP

„Zakup rezonansu magnetycznego i dostosowanie pomieszczeń SPZZOZ w Przasnyszu”

w ramach programu: REZERWA OGÓLNA BUDŻETU PAŃSTWA

Miło nam poinformować, że Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu otrzymał dotację celową z Budżetu Państwa na sfinansowanie inwestycji związanej z zakupem rezonansu magnetycznego.

Zakres rzeczowy zadania obejmował zakup urządzenia RM oraz dostosowanie pomieszczeń Szpitala do potrzeb nowo tworzonej pracowni.

Inwestycję zakończono w grudniu 2019 roku.

Wartość całkowita zadania:           3 160 000,00 zł,   w tym:
Dotacja Budżetu Państwa:            1 500 000,00 zł
Dotacja Powiatu Przasnyskiego:    1 628 400,00 zł
Wkład własny Szpitala:                     31 600,00 zł

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego daje możliwość uzyskania szczegółowych obrazów organizmu w wielu płaszczyznach, bez konieczności narażenia pacjenta na promieniowanie X, co pozwala na dokładną, wielonarządową i nieinwazyjną diagnostykę stanu zdrowia pacjentów.

Realizacja inwestycji wpłynie na poprawę dostępności do diagnostyki obrazowej, zwiększy wykrywalność chorób starzejącego się społeczeństwa oraz chorób cywilizacyjnych, co w rezultacie wpłynie na podniesienie jakości usług zdrowotnych.

Sporządziła: mgr Agnieszka Spiżarska